An Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Anasayfa Ekibimiz Yöntemlerimiz İletişim
 
Anasayfa
Ne Yapıyoruz?

Aileler çocuklarının “KENDİ AYAKLARI” üzerinde durmasını istiyor. Ancak her geçen gün zorlaşan hayat şartları sonucunda bireylerden beklentiler de çeşitleniyor ve artıyor. Çocukların da  ayakları, ayakkabıları ve yürüdükleri yollarda değişiyor.

Her çocuk birbirinden farklıdır, bu farklılığın sonucu olarak yaşayabilecekleri sorunlar da tek tip değildir. Çocuklarımız okula başladıktan sonra yaşadıklarına sırtımızı dönüp sorunsuz olarak okulu bitirmelerini beklemek maalesef mümkün değil.

Bu yüzden biz;

 • Çocuğunuzun kişilik özellikleri ile sizlerin beklentilerinizi tanımlayarak “çocuğun üzerine tıpatıp uyacak bir elbise yaratmayı” hedefliyoruz.  Diktiğimiz elbise DUYGUSAL VE BAŞARIYI DESTEKLEYEN FAKTÖRLERDEN oluşuyor. Tüm çocuklar ve çevre şartları bir olsaydı; konfeksiyon tarzı bir yaklaşım da onlara iyi gelebilirdi. Ancak günümüz dünyasındaki çocukların konfeksiyona değil, onların ihtiyaçlarına özel üretim yapacak bir terziye ihtiyaçları var.

 • 360 derece danışmanlık anlayışıyla hizmet sunuyoruz. 360 dereceyi oluşturan dörtgenin eşit uzaklıktaki köşe noktalarını çocuk, aile, çevre ve danışmanlık oluşturuyor. Sorunu sorun olmadan çözmek, toplumda çocuk ve aile danışmanlığının öneminin anlaşılmasını istiyoruz.

 • Bir bilmecenin parçalarını bulur gibi çalışıyoruz. Size doğru parçaların yerini gösteriyoruz ve sizinle beraber bu parçaları doğru zamanda, doğru yerlere yerleştiriyoruz. Tek tek bir şey ifade etmeyen parçaları birleştirdiğimizde ortaya görsel bir tablo çıkıyor.

 • Resmin bütününe odaklanıyoruz. Çocukların neyi yapıp neyi yapamayacaklarını görüyoruz, yapabildiklerinden yola çıkarak da yapamadıklarının nasıl desteklenmesi gerektiğinin yol haritasını çıkartıyoruz.

 • Yaşam için her  “AN”ın değerli olduğuna inanıyoruz. Cam işçileri cama şekil verirken, nesillerden nesillere kalacak narin ve benzersiz sanat objelerine dönüştürürler. Bunu hangi cam fırınının önünde, hangi beceri ve işlemle yaparlarsa yapsınlar birikimlerini aktarabilecekleri sayılı saniyeleri vardır. Cam soğuduktan sonra vermeye başladığımız şekil onu olmasını istediğimiz şekilden uzaklaştırabilir. Cama yeniden müdahale etmek için onu tekrar fırında eritmek gerekir ki bu da her şeye yeniden başlamak anlamına gelir.

 • Çocuklarımızın siz aileler ve ülkemiz için değerini biliyoruz ve çocuklarımızın hayatında çok değerli olan her “AN”ı doğru değerlendirmek için çalışıyoruz.

 • Çocuklarımız başarıyı tatma mutluluğunu yaşasınlar istiyoruz ancak başarıya giden yolu da daha mutlu şekilde kat etmelerini istiyoruz.
 
Düzenli destek önemlidir
Sample image

Eğitim-öğretim ve kişisel gelişim sürecinde, ailelerin belli aralıklarla eğitim ve psikolojik danışmanlık merkezlerine başvurmaları, çocuğun desteklenmesi gereken taraflarının özel ve doğru olarak belirlenmesi için çok önemlidir.

 

Yöntemimiz

Belirli testlerle çocuğun akademik başarısı ve dikkat ile ilgili yaşadığı sorunları belirliyoruz. Aile ve çocukla yapılan bireysel görüşmeler ışığında ortaya çıkan problem durumunu etraflıca değerlendirerek, bir etkinlik planı oluşturuyoruz. Planı çocukla birlikte uygulanmaya başlıyoruz. Çalışmalarımızı ev ödevleriyle de destekliyoruz. Aile, okul ve sınıf öğretmenlerini sürece dahil ederek, çocuğa karşı olan duygusal süreçleri ve davranış örüntüleri ile ilgili gerekli yönlendirmeleri belirliyor, aileye geri bildirim sağlıyoruz.


[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color